PNF – Proprioceptywne Torowanie Nerwowo-Mięśniowe (poziom podstawowy)
O kursie
Miejsce szkolenia: Warszawa, ul. Ostrzycka 2/4
Termin: Kurs trwa 10 dni – cz. I: 19-23.04.2024 oraz cz. II: 7-11.06.2024
Kurs podstawowy PNF składa się z dwóch 5-cio dniowych części. W pierwszym tygodniu omawiane są: ocena pacjenta wg ICF, główne zasady, podstawy neurofizjologiczne, wzorce ruchowe oraz techniki PNF. W celu zrozumienia planowania terapii, na szkoleniu odbywają się 2 demonstracje pracy z prawdziwymi pacjentami, prowadzone przez instruktorów. W trakcie drugiej części kursu (6 tygodni później) przedstawiana jest analiza biomechaniki chodu, patologie chodu i pomysły na torowanie każdej z faz chodu. W trakcie tej części uczestnicy mają możliwość pracować z pacjentem przez 4 dni.
Kursanci nabywają umiejętności przydatne w pracy z pacjentem ortopedycznym (m.in. patologie kręgosłupa, biodra, kolana, stopy, barku, łokcia, ręki) oraz z pacjentem neurologicznym (m.in. udar, uraz czaszkowo-mózgowy, SM, polineuropatia, urazy rdzenia, Parkinson, MPD).
Prowadzący szkolenie:
Tomonori Ishigaki (Japonia)
Fizjoterapeuta z 19-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz sportowcami. Akredytowany asystent IPNFA (International PNF Association) od 2014 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu koncepcji PNF oraz doświadczenie kliniczne w pracy na oddziałach szpitalnych i w ośrodkach rehabilitacji. Obecnie pracuje z pacjentami w Miyakocho Tamaki Orthopaedic Clinic w Japonii.
Joanna Jaczewska-Bogacka (Polska)
Fizjoterapeutka z tytułem doktora z 15-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz sportowcami. Akredytowana asystentka IPNFA (International PNF Association) od 2018 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w kraju i za granicą, w przeszłości wykładowca akademicki. Doświadczenie w pracy na oddziałach szpitalnych i w ośrodkach rehabilitacji. Na co dzień pracuje z pacjentami w klinice Fizjo Instytut w Warszawie.
Więcej informacji o prowadzącej pod linkiem: fizjo-instytut.pl/fizjoterapeuci/jaczewska-bogacka-joanna
Kurs będzie nadzorowany przez dwóch IPNFA Senior Instruktorów: Marianne Haidmann z Niemiec oraz Jose Vicente Martins z Brazylii, którzy będą obecni w sali szkoleniowej.
Joanna i Tom wspólnie zadbają o to, żeby każdy uczestnik zrozumiał sens wykonywanych interwencji fizjoterapeutycznych i został sprawdzony pod kątem dokładności wykonywania wzorców i technik. Omówią wiele przypadków klinicznych zarówno z zakresu ortopedii jak i neurologii oraz przedstawią liczne rozwiązania kliniczne. Joanna i Tom przekażą wiedzę i doświadczenie zdobyte w trakcie asyst z różnymi instruktorami IPNFA, m.in.: Marianne Heidmann (Niemcy) Jose Vicente Martins (Brazylia), Marcel Grzebellus (Niemcy), Carsten Schaefer (Niemcy), Agnieszka Stępień (Polska), Katarzyna Fountoukidis (Polska), Aleksander Lizak (Polska), Damian Kapturski (Polska), Benedikt Bommer (Niemcy), Zdenka Sefman (Słowenia), Angela Oldenburg (Niemcy), Matthiass Shulte (Niemcy), Cornelia Shmitt – Baerend (Niemcy), Atilla Szabo (Węgry), Susanne Reinprecht (Niemcy), Frits Westerholt (Szwajcaria), Brigitte Mayer (Niemcy), Ulla Bertinchamp (Szwajcaria), Gen Matsuda (Japonia).
Certyfikat umożliwia dalszą edukację na kolejnych poziomach systemu szkoleń PNF we wszystkich krajach, w których organizowane są szkolenia PNF z dowolnym instruktorem IPNFA. Certyfikaty IPNFA są rozpoznawane w większości krajów świata a terapeuci pracujący koncepcją PNF są cenieni za funkcjonalną i holistyczną pracę z pacjentem i jej widoczne efekty.
Język szkolenia: angielski (z profesjonalnym tłumaczeniem na polski przez fizjoterapeutę)
Cena zawiera udział w szkoleniu, skrypt, certyfikat IPNFA, przerwy kawowo-deserowe.
Korzyści z kursu
Materiał zawiera
- Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat IPNFA w wersji angielskiej z oficjalnym hologramem Międzynarodowego Towarzystwa PNF.
Grupa docelowa
- Fizjoterapeuci
- Lekarze
Instruktor
Joanna Jaczewska-Bogacka
dr. n.o z. ; fizjoterapeutka; Asystent IPNFA; Terapeutka Manualna
Od 2007 roku pracuje z pacjentami ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi. Największe doświadczenie ma w leczeniu chorób kręgosłupa, barku, kolana oraz dysfunkcji neurologicznych. Pracowała z zawodnikami kadry Polski różnych dyscyplin (kolarstwo, judo, kickboxing, tenis ziemny, szermierka).