dr Roksana Malak
Doświadczenie: praca w charakterze fizjoterapeuty i osteopaty z pacjentami neonatologicznymi i pediatrycznymi, w tym na oddziale neonatologii, we wczesnej interwencji.
Praca w charakterze pracownika naukowego jako adiunkt w Katedrze i Klinice Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Do doświadczeń zawodowych należy praca jako Kierownik Pracowni Fizjoterapii Pediatrycznej na Uniwersytecie Medycznym.
Jej pasją jest pomoc noworodkom, niemowlętom, dzieciom z dysharmonią rozwojową, wyzwaniami rozwojowymi oraz terapia dzieci i młodzieży z problemami neurologicznymi, genetycznymi, ortopedycznymi, a także dysfunkcjami w zakresie procesów integracji sensorycznej i skolioz o podłożu neurologicznym. Łączenie pracy naukowej z praktyką jest dla niej najbardziej fascynujące.
Jest autorką i współautorką 81 artykułów naukowych.
Ukończyła kursy: Skala Oceny Zachowań Noworodków wg Brazeltona, Neonatal Behavioral Assessment Scale (NBAS), Cambridge; NDT Bobath; Bobath Baby, General Movements (basic, advanced); szkolenie I i II stopnia teorii i terapii Integracji Sensorycznej, FITS, PNF – podstawowy, Kurs Halliwick (nauka pływania osób niepełnosprawnych), TIMP, Kompleksowa diagnostyka i terapia w dysfagii rozwojowej.
Przedstawianie prac na licznych międzynarodowych konferencjach naukowych w tym w Maastricht czy w Liverpoolu. Członek Zespołu Ekspertów ds. Jakości i Monitorowania Procesu Fizjoterapii oraz Zespołu Ekspertów ds. Opracowania Wytycznych do Oceny Pacjentów w Wieku przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów.

WARSZAWA
15-16 maja 2021