Wielkie problemy małej stopy - stopa wcześniaka

Liczba miejsc: ostatnie miejsca
Wysyłka w: Natychmiastowa
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość miejsce
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

Kiedy? codziennie, 24/7

Gdzie? online w Twoim dom

  1. Jakie są czynniki ryzyka nieprawidłowego rozwoju struktury i funkcji stopy?
  2. Jak środowisko inkubatora i oddziału szpitalnego wpływa na aktywność stóp wcześniaka?
  3. Jak zabezpieczyć prawidłową pozycję stopy w warunkach oddziałowych, a później ambulatoryjnych?
  4. Jak prowadzić terapię pacjenta z uwzględnieniem adekwatnej do wieku funkcji stóp?

Wcześniak trafiający pod opiekę fizjoterapeuty prezentuje często szereg różnych problemów rozwojowych. Dotyczyć mogą one zarówno zaburzeń funkcji układu nerwowego, problemów w pracy zmysłów oraz nieprawidłowości struktur kostno-stawowych. Zdarza się, że te problemy się na siebie nakładają i odbija się to na funkcji kończyny dolnej, a w szczególności stopy. Jak pracować ze stopą przy okazji prowadzenia terapii całościowej? W tym webinarze postaram się zawrzeć kilka praktycznych metod wspierania prawidłowej i adekwatnej do wieku pracy stóp, w czasie prowadzenia terapii neurorozwojowej.

 

  1. Praktyczną wiedzę z zakresu omawianego tematu
  2. Podpowiedzi rozwiązania problemów w pracy z pacjentem
  3. Dostęp do około dwugodzinnego webinaru

 

Do udziału w webinarze zaprasza Katarzyna Szargało-Szkałuba.

Fizjoterapeutka od 14 lat, absolwentka 5-letnich studiów magisterskich Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

Od 13 lat pracuje z dziećmi, głównie z tymi najmłodszymi oraz z osobami dorosłymi. Absolwentka wielu kursów i szkoleń m.in. NDT-Bobath basic, baby oraz baby advance, Ocena wzorców globalnych wg. Prechtla, Terapia manualna Szkoła Niemiecka, Kinesiotaping oraz wielu innych. Usiłuje łączyć wszystkie zdobyte na kursach narzędzia, by jak najefektywniej pomagać pacjentom.

Obecnie pracuje jako konsultant na Oddziale Neonatologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, kierownik Ośrodka Dziennej Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego oraz prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. Jest organizatorem corocznych obchodów Dnia Wcześniaka w Zamościu. Ekspert Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Prywatnie żona, mama trójki wspaniałych dzieci.

 

Opinie o szkoleniu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl