[FDM] Fascial Distortion Model

Liczba miejsc: ostatnie miejsca
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 4 500,00 zł 4500.00
ilość miejsce
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Instruktor: Robert Faryj

Opis

Kiedy? 26-31 lipca 2021r.

Gdzie? Wrocław, ul Mińska 38

Szkolenie przeznaczone jest dla fizjoterapeutów, lekarzy, techników masażystów oraz osteopatów.

 1. Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta.
 2. FDM znajduje swoje zastosowanie przy schorzeniach kręgosłupa, zespole bolesnego barku czy też zamrożonego barku, dystorsjach, zapaleniach nadkłykci, artretyzmie, lumbago, urazach mięśni, zapaleniach ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych.
 3. Za pomocą tej metody możemy znacznie przyspieszyć proces gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.

Czas trwania szkolenia – 6 dni, łącznie 52 godziny dydaktyczne.

Fascial Distortion Model (FDM) - to rewolucyjna metoda, której twórcą był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadająca własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym, łączy w genialny sposób Osteopatię z Ortopedią. Jeszcze niedawno metoda ta w Europie i na świecie kierowana była wyłącznie do osteopatów i lekarzy. Dzięki ścisłej współpracy niemieckiego osteopaty Franka Römera z Alexandrem Typaldosem, synem niestety nie żyjącego już dr Stephena Typaldosa, otworzyła się możliwość szkolenia i certyfikowania (Typaldos Certified®) z metody FDM na skalę międzynarodową również fizjoterapeutów i masażystów. Wiele jednostek chorobowych, kontuzji czy też obrażeń, prowadzi do strukturalnych zmian układu powięziowego (Fascial Distortion), te z kolei mogą manifestować się różnorodnymi dolegliwościami. Typaldos u swoich pacjentów zaobserwował powtarzający się wzorzec mowy ciała i sposób opisywania bólu a obraz ten przyporządkował do 6 dysfunkcji układu powięziowego.

SKRÓCONY PROGRAM SZKOLENIA:

 • Historia i powstanie modelu FDM
 • Anatomia, fizjologia i patofizjologia oraz funkcje struktur powięziowych
 • Teoria 6 dystorsji układu powięziowego
 • Diagnostyka: wywiad, badanie, mowa ciała
 • Palpacja napięć tkankowych i rozluźnianie patologicznych zaburzeń układu powięziowego
 • Praktyczne leczenie kończyny górnej
 • Jednostki chorobowe: zamrożony bark, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół odruchowej dystrofii współczulnej, itd.
 • Omówienie najczęstszych błędów terapeutycznych
 • Leczenie kończyny dolnej i miednicy
 • Jednostki chorobowe: skrzywienie miednicy, syndrom mięśnia gruszkowatego, dolegliwości dotyczące nerwu kulszowego, zwichnięcia, kolano skoczka, kolano biegacza, Shin Splint, itd.
 • Leczenie kręgosłupa i szczęki - Jednostki chorobowe: dolegliwości odcinka szyjnego, ból w odcinku lędźwiowym, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, itd.


 1. Praktyczną wiedzę z zakresu FDM
 2. Umiejętność identyfikacji problemów i ich rozwiązywania
 3. Skrypt FDM w wersji elektronicznej
 4. Podpowiedzi rozwiązania problemów w pracy z pacjentem
 5. Certyfikat uczestnictwa (z uwzględnieniem godzin edukacyjnych)
 6. Wliczoną w cenę przerwę kawową

 

Do udziału w szkoleniu zaprasza Robert Faryj

Robert Faryj - z wykształcenia jest fizjoterapeutą oraz certyfikowanym przez IFDMO instruktorem metody FDM. Od wielu lat szkoli fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i trenerów oraz instruktorów sportu z zakresu Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej (KTP), Tensiotapingu®, Medical Fitness i Qi-Bo®.

Na stałe żyje w krainie tysiąca jezior na Mazurach. Pracuje jako fizjoterapeuta w Warszawie i Piszu, głównie z pacjentami ortopedycznymi i obrzękowymi. Jest wynalazcą "Opatrunku Limfatycznego", służącego do zwalczania obrzęków limfatycznych. Obok prac badawczych, zawodowych jak i szkoleniowych jest trenerem Brazylijskiego Jiu Jitsu, Mixed Martial Arts i Qi-Bo®.

 

Organizator

Opinie o szkoleniu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl