Dolegliwości bólowe kręgosłupa szyjnego

Liczba miejsc: ostatnie miejsca
Wysyłka w: Natychmiastowa
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość miejsce
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

Kiedy? codziennie, 24/7

Gdzie? online w Twoim domuPacjenci z bólami kręgosłupa stanowią najliczniejszą grupę wśród pacjentów w ambulatoriach i gabinetach fizjoterapii. To także najliczniejsza grupa pacjentów chronicznych z nawrotowymi objawami. Pierwszym krokiem do zaplanowania dobrej strategii leczenia jest zidentyfikowanie przyczyny dolegliwości bólowych, a więc badanie.

Zapraszam do obejrzenia pierwszego nagrania z cyklu webinarów poświęconych diagnostyce funkcjonalnej dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Na nagraniach z webinarów dowiesz się, jak w prosty i łatwy sposób przeprowadzić i zinterpretować wywiad oraz badanie, tak aby zidentyfikować źródło bólu w stawach, mięśniach lub w obwodowym układzie nerwowym.

Zapraszam

Ernest Wiśniewski

Z jednej strony mamy naszą samodzielność zawodową, z drugiej natomiast rosnącą świadomość i coraz większe potrzeby pacjentów. To powoduje, że pacjent z bólem kręgosłupa coraz częściej trafia bezpośrednio właśnie do nas. A to oznacza, że spoczywa na nas odpowiedzialność za dobre zaplanowanie terapii i jej efekty. Pierwszym zaś krokiem do zaplanowania dobrej, skutecznej i bezpiecznej strategii leczenia jest zidentyfikowanie przyczyny dolegliwości bólowych.

  1. Jak przeprowadzić badanie przesiewowe (screening) u pacjenta z typowymi dolegliwościami bólowymi w kręgosłupie szyjnym.
  2. Jak wg modelu odrzucania mało prawdopodobnych hipotez zróżnicować i zidentyfikować region, w którym zlokalizowane są dolegliwości. Czy problem jest w środkowym (C3-C5) lub dolnym (C6-C7) kręgosłupie szyjnym.
  3. Jak interpretować objawy opisywane w wywiadzie oraz wyniki badania, aby zróżnicować źródło dolegliwości w strukturach: stawowych lub nerwowych lub mięśniowych.
  4. Na co zwrócić szczególną uwagę i co powinno Cię zaniepokoić, czyli tzw. red flags.

  1. Praktyczną wiedzę z zakresu omawianego tematu
  2. Podpowiedzi rozwiązania problemów w pracy z pacjentem
  3. Dostęp do około dwugodzinnego webinaru

Ernest Wiśniewski
MSc, OMT, MBA, Instruktor Terapii Manualnej
Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty nr 007

Absolwent studiów doktoranckich warszawskiej AWF oraz studiów MBA na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Uczestniczył i prezentował wykłady na ponad 40 konferencjach w Polsce i zagranicą. Odbył ponad 2000 godzin edukacji podyplomowej m. in. w zakresie metod: McKenzie (certyfikat 2003), PNF (poziom 1-5, 2006) oraz Terapii Manualnej (Szkoła Niemiecka) w Polsce i w Niemczech, uzyskując kolejno Certyfikat Terapeuty Manualnego (2006 r.) oraz Certyfikat Międzynarodowego Terapeuty Manualnego (OMT, 2009 r.). Przez kolejne 5 lat asystował na blisko 50 szkoleniach (modułach) i w 2014 roku został pierwszym polskojęzycznym Instruktorem w Szkole Niemieckiej Terapii Manualnej. Doświadczenie kliniczne zdobywa i rozwija od 2000 roku, skupiając się głównie na fizjoterapii ortopedycznej. Nieprzerwanie doskonali i rozwija warsztat pracy klinicznej i edukacyjnej w kierunku: badania, dokumentowania i wnioskowania klinicznego.

Opinie o szkoleniu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl