Diagnostyka funkcjonalna dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego

DSC01299-2.jpg
  • nowość
Liczba miejsc: duża ilość
Wysyłka w: Natychmiastowa
Cena: 89,00 zł 89.00
ilość miejsce
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

Kiedy? 19 kwietnia 2021, godz. 18:00

Gdzie? online w Twoim domu

Pacjenci z bólami kręgosłupa stanowią najliczniejszą grupę wśród pacjentów w ambulatoriach i gabinetach fizjoterapii. To także najliczniejsza grupa pacjentów chronicznych z nawrotowymi objawami. Pierwszym krokiem do zaplanowania dobrej strategii leczenia jest zidentyfikowanie przyczyny dolegliwości bólowych, a więc badanie.

Zapraszam na cykl webinarów: diagnostyka funkcjonalna dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Na webinarach dowiesz się, jak w prosty i łatwy sposób przeprowadzić i zinterpretować wywiad oraz badanie, tak aby zidentyfikować źródło bólu w stawach, mięśniach lub w obwodowym układzie nerwowym.

Zapraszam
Ernest Wiśniewski

Z jednej strony mamy naszą samodzielność zawodową, z drugiej natomiast rosnącą świadomość i coraz większe potrzeby pacjentów. To powoduje, że pacjent z bólem kręgosłupa coraz częściej trafia bezpośrednio właśnie do nas. A to oznacza, że spoczywa na nas odpowiedzialność za dobre zaplanowanie terapii i jej efekty. Pierwszym zaś krokiem do zaplanowania dobrej, skutecznej i bezpiecznej strategii leczenia jest zidentyfikowanie przyczyny dolegliwości bólowych.

  1. Jak przeprowadzić badanie przesiewowe (screening) u pacjenta z typowymi dolegliwościami bólowymi w kręgosłupie lędźwiowym.
  2. Jak wg modelu odrzucania mało prawdopodobnych hipotez zróżnicować i zidentyfikować region, w którym zlokalizowane są dolegliwości. Czy problem jest w kręgosłupie lędźwiowym, stawach krzyżowo-biodrowych lub biodrze.
  3. Jak interpretować objawy opisywane w wywiadzie oraz wyniki badania, aby zróżnicować źródło dolegliwości w strukturach: stawowych lub nerwowych lub mięśniowych.
  4. Na co zwrócić szczególna uwagę i co powinno Cię zaniepokoić, czyli tzw. red flags

  1. Praktyczną wiedzę z zakresu omawianego tematu
  2. Podpowiedzi rozwiązania problemów w pracy z pacjentem
  3. Dostęp do około dwugodzinnego webinaru
  4. Możliwość zadawania pytań w sesji Q&A
  5. Certyfikat uczestnictwa (z uwzględnieniem godzin edukacyjnych!)Do udziału w webinarze zaprasza Ernest Wiśniewski
MSc, OMT, MBA, Instruktor Terapii Manualnej
Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty nr 007

Absolwent studiów doktoranckich warszawskiej AWF oraz studiów MBA na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Uczestniczył i prezentował wykłady na ponad 40 konferencjach w Polsce i zagranicą. Odbył ponad 2000 godzin edukacji podyplomowej m. in. w zakresie metod: McKenzie (certyfikat 2003), PNF (poziom 1-5, 2006) oraz Terapii Manualnej (Szkoła Niemiecka) w Polsce i w Niemczech, uzyskując kolejno Certyfikat Terapeuty Manualnego (2006 r.) oraz Certyfikat Międzynarodowego Terapeuty Manualnego (OMT, 2009 r.). Przez kolejne 5 lat asystował na blisko 50 szkoleniach (modułach) i w 2014 roku został pierwszym polskojęzycznym Instruktorem w Szkole Niemieckiej Terapii Manualnej. Doświadczenie kliniczne zdobywa i rozwija od 2000 roku, skupiając się głównie na fizjoterapii ortopedycznej. Nieprzerwanie doskonali i rozwija warsztat pracy klinicznej i edukacyjnej w kierunku: badania, dokumentowania i wnioskowania klinicznego.

Opinie o szkoleniu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl