Badanie funkcjonalne i techniki fizjoterapeutyczne dla stawu skroniowo – żuchwowego - lista kontrolna

Liczba miejsc: ostatnie miejsca
Wysyłka w: Natychmiastowa
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość miejsce
dodaj do przechowalni
Ocena: 5

Opis

Kiedy? codziennie, 24/7

Gdzie? online w Twoim domu

  1. Jak ocenić funkcjonalnie stawy skroniowo-żuchwowe?
  2. Jak zaplanować fizjoterapię stomatognatyczną w bruksiźmie, w zablokowaniu krążka?
  3. Które techniki pozwalają na skuteczną fizjoterapię stawów skroniowo-żuchwowych?
  4. Jak powinno przebiegać interdyscyplinarne podejście w fizjoterapii stomatognatycznej?

Jako fizjoterapeuci często spotykamy się z dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych w powiązaniu z zaburzeniami w odcinku szyjnym kręgosłupa. Prawidłowa diagnostyka funkcjonalna i fizjoterapia stomatognatyczna wpływa na rozwiązanie problemu u Pacjentów borykających się z bólem.

 

  1. Praktyczną wiedzę z zakresu omawianego tematu
  2. Podpowiedzi rozwiązania problemów w pracy z pacjentem
  3. Dostęp do około dwugodzinnego webinaru

 

Do udziału w webinarze zaprasza Dr n. med. Małgorzata Kulesa-Mrowiecka

Małgorzata Kulesa-Mrowiecka, fizjoterapeuta; adiunkt w Instytucie Fizjoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Krakowie. Wykładowca na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych. Autorka licznych publikacji i wystąpień dotyczących fizjoterapii układu czynnościowego narządu żucia (UCNŻ). Autorka książki” Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym” oraz rozdziałów w książkach: „Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi: podręcznik dla lekarzy i studentów” (2017), „Chirurgia Ortognatyczna” (2018). Jest organizatorką corocznej konferencji CRANIA „Konsensus w diagnostyce i fizjoterapii stawów skroniowo-żuchwowych”.

Przeprowadziła kilkadziesiąt podyplomowych kursów teoretycznych i praktycznych dla lekarzy stomatologów, laryngologów, fizjoterapeutów z zakresu fizjoterapii w dysfunkcjach czaszkowo-żuchwowych. Od 14 lat prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną Fizjoterapia i Klinika Stomatognatyczna w Krakowie. Opracowała własną metodę diagnostyki i fizjoterapii dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych.

Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Leczenia Twarzy i Czaszki. Współpracuje z zespołami gnatologicznymi w całej Polsce. Odbyła staże zagraniczne: Barcelona (Hiszpania), Granada (Hiszpania), Berlin (Niemcy), Nowy York (USA). Jest także opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapii i Neurorehabilitacji (od 2012 roku), działającego przy Instytucie Fizjoterapii WNZ UJ CM w Krakowie.

 

Opinie o szkoleniu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl