Terapia Manualna, moduł: Badanie i strategie leczenia kręgosłupa szyjnego
O kursie
Szkolenie dostarcza rzetelną praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat badania i leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego. Wiedza ta będzie przydatna w codziennej praktyce fizjoterapeuty.
Celem szkolenia jest poszerzenie, ale i usystematyzowanie zdobytej już wiedzy z poziomu studiów lub innych odbytych wcześnie szkoleń podyplomowych.
Data:31 marca-2 kwietnia 2023 r.
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 20 godz. edukacyjnych
Zajęcia: piątek 16:00–20:00; sobota 9:00–17:30; niedziela: 9:00–16:45
Więcej o kursie: www.fabrykazdrowia.edu.pl/szkolenia/
Korzyści z kursu
Materiał zawiera
- Dużo praktycznej wiedzy
- Skrypt i inne materiały szkoleniowe
- Certyfikat uczestnictwa (z uwzględnieniem godzin edukacyjnych)
- Dostęp do wiedzy zweryfikowanego prowadzącego
- Organizator zapewnia również przerwy kawowo-deserowe
Grupa docelowa
- Kurs przeznaczony dla studentów 4 i 5 roku kierunku fizjoterapia i fizjoterapeutów.
- Szczególnie polecane jest jako pierwsze szkolenie dla młodych i jeszcze niedoświadczonych osób, ale fizjoterapeuci z dłuższym stażem pracy i doświadczeniem znajdą tu również możliwość wzbogacenia i urozmaicenia swojego warsztatu pracy.
Plan kursu
Wprowadzenie do badania kręgosłupa szyjnego.
Badanie i leczenie stawów kręgosłupa.
Badanie i leczenie struktur nerwowych.
Badanie i leczenie problemu mięśniowego.
Przykłady ćwiczeń do samodzielnie wykonywanej pracy
Instruktor
Ernest Wiśniewski
Fizjoterapeuta
Absolwent studiów doktoranckich warszawskiej AWF oraz studiów MBA na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Uczestniczył i prezentował wykłady na ponad 40 konferencjach w Polsce i zagranicą. Odbył ponad 2000 godzin edukacji podyplomowej m. in. w zakresie metod: McKenzie (certyfikat 2003), PNF (poziom 1-5, 2006) oraz Terapii Manualnej (Szkoła Niemiecka) w Polsce i w Niemczech, uzyskując kolejno Certyfikat Terapeuty Manualnego (2006 r.) oraz Certyfikat Międzynarodowego Terapeuty Manualnego (OMT, 2009 r.). Przez kolejne 5 lat asystował na blisko 50 szkoleniach (modułach) i w 2014 roku został pierwszym polskojęzycznym Instruktorem w Szkole Niemieckiej Terapii Manualnej. Doświadczenie kliniczne zdobywa i rozwija od 2000 roku, skupiając się głównie na fizjoterapii ortopedycznej. Nieprzerwanie doskonali i rozwija warsztat pracy klinicznej i edukacyjnej w kierunku: badania, dokumentowania i wnioskowania klinicznego.