Fizjoterapia w chorobie Parkinsona – nigdy nie jest za wcześnie ani za późno

Adam Siger
Adam Siger

Opis

Fizjoterapia w chorobie Parkinsona jest terapią z pacjentem wieloobjawowym, który trafia do nas najczęściej w zaawansowanym stadium choroby. Duża liczba czynników zewnętrznych wpływających na efektywność terapii, specyfika objawów, które nie występują w żadnej innej jednostce chorobowej, powodują, że fizjoterapeuta dla efektywności terapii musi używać wielu technik tak z zakresu fizjoterapii jak i treningu sportowego, tańca, sztuk walki oraz innych oddziaływań ruchowych.

Takie zaburzenia ruchowe jak: nagła blokada podczas chodzenia – freezing, trudność w zatrzymaniu się podczas chodzenia, objaw pulsji, objaw tunelu, skrócenie kroku oraz zwężenie podstawy to najczęściej pojawiające się problemy pacjentów.

Podczas webinarium poruszony zostanie temat jak pomóc pacjentom w pokonywaniu powyższych problemów oraz wielu innych wynikających ze specyfiki choroby Parkinsona.

Program szkolenia

2h

Dlaczego fizjoterapia w chorobie Parkinsona powinna być rozpoczęta w dniu zdiagnozowania chorego?

Jakich użyć metod w terapii i jak zaplanować terapię?

Jak ocenić jej przebieg i rezultaty?

Jak intensywnie można pracować z pacjentem?

Z jakimi problemami możemy spotkać się podczas terapii?

Kiedy należy przerwać terapię?

Instruktor

Adam Siger

Fizjoterapeuta

0/5
1 Szkolenie
0 Uczestników

Specjalista Rehabilitacji Ruchowej I stopnia, koordynator zespołu fizjoterapeutów w Oddziale Neurologii III Szpitala Miejskiego w Łodzi.

Od 20 lat zajmuje się fizjoterapią pacjentów z chorobą Parkinsona oraz udarem mózgu. Swoją pracę zawodową rozpoczynał w II Klinice Neurologii, Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Fundator i wiceprezes Fundacji Udaru Mózgu. Koordynator Infolinii Udarowej. Redaktor naczelny Magazynu Udarowego „1na6”. W latach 2011 - 2016 członek zarządu Stroke Alliance for Europe. Prezes Stowarzyszenia Fizjoterapeutów Choroby Parkinsona, absolwent wielu kursów i szkoleń z zakresu neurorehabilitacji w kraju i za granicą.

Zobacz więcej

Napisz recenzję

79,00 

Czas 2 godziny
Kategorie

Materiał zawiera

  • Praktyczną wiedzę z zakresu omawianego tematu
  • Podpowiedzi rozwiązania problemów w pracy z pacjentem
  • Dostęp do około dwugodzinnego webinaru
  • Możliwość jednorazowego odtworzenia webinaru